Telefon
WhatsApp
Instagram Mavi Tik Ücretli Hale Gelebilir!

Instagram, 2010 yılında kurulan ve 2012 yılında Meta’ya satılan bir sosyal ağ. Platformun 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. Zaman zaman yeni özelliklerle kullanıcı deneyimini geliştiren Instagram’da bir yenilik daha keşfedildi. Bu yeniliğe göre Instagram’da mavi tike sahip olmak isteyenler para ödeyecek.

Instagram mavi tik satışına başlayabilir

Twitter, geçtiğimiz haftalarda “mavi tik” için para almaya başlamıştı. “Twitter Blue” aboneleri, belirli bir ücret karşılığında mavi tik alıyordu. Bu ücret, aylık veya yıllık olarak ödeniyordu. Twitter’da şu anda birçok kişi, mavi rozet almış durumda. Bunu gören Meta ekibi de bu işe girmek istemiş olabilir. Çünkü uygulamanın beta kodlarında dikkat çeken bir detay var.

Instagram’ın beta kodları incelendiğinde bir değişken atandığı tespit ediliyor. Bu değişkende “satın alınan mavi rozet” benzeri bir ifade yer alıyor. Bu durum, gelecekte Instagram’a ücretli rozet özelliğini getirebilir. Aynı kod Facebook’un beta uygulamasında da keşfedildi. Yani Facebook’ta da böyle bir şeyin olma olasılığı mevcut.

Facebook ve Instagram’da keşfedilen bu koda ek olarak abonelik de yer alıyor. Kodlar arasında henüz platformda bulunmayan bir “abonelik modeli” keşfedildi. Keşfedilen bu abonelik ile beraber “mavi rozet” özelliğinin sunulacağı tahmin ediliyor.

Instagram mavi tik özelliğinin ne zaman paralı olacağı ise henüz belli değil. Firmadan da resmi bir açıklama gelmedi. Meta'nın, son zamanlarda yaşadığı maddi kayıplar sebebiyle böyle bir adım atmış olabilmesi değerlendirildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

Yazarlarımız

Ankara Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği