Telefon
WhatsApp
Instagram GIF ile Yorum Yapma Özelliği Geliştiriyor!

Instagram, geçtiğimiz günlerde mağaza sekmesini bazı kullanıcılardan kaldırmıştı. Bu olay, kullanıcıların gözünden kaçmamıştı. Bu olayın ardından şimdi de gündemde GIF desteği bulunuyor. Aslına bakarsak Twitter, Discord

 

 

 ve WhatsApp gibi bazı platformlarda bu destek mevcut. Yani platformlarda yazışırken GIF atılabiliyor. İnstagram da bununla ilgili bir çalışma gerçekleştiriyor.

 

Instagram GIF ile yorum yapma desteğine sahip olacak

BirTwitter kullanıcısı, yaptığı paylaşımda Instagram’ın yeni özelliğini tanıttı. Bu özellik henüz İnstagram geliştirici ekibi tarafından resmî olarak doğrulanmadı. Özelliğe göre Instagram yorum kısmında GIF paylaşmak mümkün hale gelecek. Mevcut durumda Instagram yorumlar alanında yazı ve emoji desteği yer alıyor. Yani GIF eklenmiyor. Yenilikle beraber GIF destekli yorum paylaşılabilir hale gelecek.

Yeni özellik ile beraber GIF’li yorum atıldığında yazı eklenip eklenmeyeceği henüz bilinmiyor. Yani GIF’in sade mi yoksa süslü mü atılacağı hakkında net bilgi bulunmuyor. Yeni özellik yorum yazarken sağ tarafta GIF simgesi olarak görünecek. Bu simgeye tıklanıldığında kullanıcı, istediği GIF’i arayarak seçebilecek. Ayrıca popüler GIF’ler de burada yer alacak.

Yeni özellik ile beraber hangi kaynaktan GIF çekileceği kesin değil. Tahminlere göre GIPHY kaynağı kullanılacak. Çünkü GIPHY, daha öncesinde Facebook tarafından satın alınmıştı. Özelliğin henüz test aşamasında olduğunu belirtelim. Yeniliğin gelecekte kullanıcılara aktif olması bekleniyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

Yazarlarımız

Ankara Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği