Telefon
WhatsApp
ChatGPT NVIDIA Stoklarını Bittiriyor !

ChatGPT, günümüzün en önemli uygulamalarından birisi haline dönüştü ve milyonlarca kullanıcıya harika olanaklar sunuyor. Bu yazılımın aniden bu kadar popüler hale gelmesi, yapay zeka sektörünü canlandırdı ve 2023 yılında yapay zeka teknolojilerinin daha da gelişmesi bekleniyor. Bu durum, NVIDIA'yı hem sevindiriyor hem de zor durumda bırakıyor.

ChatGPT, yapay zeka odaklı teknolojilerin geliştirilmesinde hız kazanmasında etkili oldu. Bu botun geliştirilmesinde 10.000 NVIDIA çipi kullanıldı ve güncel ChatGPT sürümünde ise 25.000 NVIDIA GPU'ya yer veriliyor. Bu durum, NVIDIA kart talebini artıracak.

GPU'lar yapay zeka altyapısında önemli bir rol oynuyor. GPU'lar, çok hızlı işlemciler olduğu için yapay zeka görevlerini hızlı bir şekilde yapabiliyorlar. ChatGPT ile birlikte yapay zeka yazılımlarının artışı, NVIDIA'ya olan talebi hızla artırdı. Şirketin yoğun sipariş aldığı ve çip krizi sonrasında bu durumun NVIDIA'yı zorlayabileceği söyleniyor.

Buna ek olarak, NVIDIA'nın 2023 yılı gelirlerinde ciddi bir artış bekleniyor. Yapay zeka teknolojileri ile birlikte NVIDIA ürünlerinin daha fazla kullanılması, finansal raporlara olumlu yansıyacak. Şirketin bundan sonra yapay zeka alanına daha çok önem vereceği de bekleniyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

Yazarlarımız

Ankara Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği